تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 آبان 1401 - 18:52
47 بازدید
کد خبر : 204333

دانلود زیرنویس فیلم The Battle of Algiers 1966 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Battle of Algiers 1966 – بلو سابتایتل

دانلود زیرنویس فیلم The Battle of Algiers 1966 زیرنویس فیلم نبرد الجزایر یک فیلم جنگی ایتالیایی-الجزایری محصول ۱۹۶۶ به نویسندگی و کارگردانی گیلو پونتکوروو است. این بر اساس وقایعی است که شورشیان در طول جنگ الجزایر (۱۹۵۴-۱۹۶۲) علیه دولت فرانسه در شمال آفریقا انجام دادند، که برجسته ترین آنها نبرد الجزایر، پایتخت الجزایر است. این

دانلود زیرنویس فیلم The Battle of Algiers 1966 زیرنویس فیلم نبرد الجزایر یک فیلم جنگی ایتالیایی-الجزایری محصول ۱۹۶۶ به نویسندگی و کارگردانی گیلو پونتکوروو است. این بر اساس وقایعی است که شورشیان در طول جنگ الجزایر (۱۹۵۴-۱۹۶۲) علیه دولت فرانسه در شمال آفریقا انجام دادند، که برجسته ترین آنها نبرد الجزایر، پایتخت الجزایر است. این فیلم در لوکیشن به سبک فیلم خبری الهام گرفته از روبرتو روسلینی فیلمبرداری شد: سیاه و سفید با ویرایشی از نوع مستند برای افزودن به حس اصالت تاریخی آن، با بازیگران عمدتاً غیرحرفه‌ای که در نبرد واقعی زندگی کرده‌اند. موسیقی فیلم توسط پونتکوروو و انیو موریکونه ساخته شده است. اغلب با سینمای نئورئالیستی ایتالیا مرتبط است.

برای دانلود زیرنویس اینجا کلیک کنید

دانلود زیرنویس فیلم The Battle of Algiers 1966 - بلو سابتایتل

زیرنویس فیلم The Battle of Algiers 1966 نبرد الجزایر وقایعی را که بین نوامبر ۱۹۵۴ و دسامبر ۱۹۵۷ در پایتخت الجزایر فرانسه در جریان جنگ استقلال الجزایر رخ داده است، بازسازی می کند. روایت با سازماندهی هسته های انقلابی در کاسبه آغاز می شود. به دلیل جنگ پارتیزانی بین مردم محلی الجزایر و پید نوآر، که در آن هر دو طرف اقدامات خشونت آمیز فزاینده ای را انجام می دهند، فرانسه چتربازان ارتش فرانسه را به شهر می فرستد تا با اعضای جبهه آزادیبخش ملی (FLN) بجنگند و آنها را دستگیر کنند. چتربازان به عنوان خنثی کردن کل رهبری FLN از طریق ترور یا دستگیری به تصویر کشیده می شوند. این فیلم با کدی به پایان می رسد که تظاهرات و شورش های ملی گرایانه را به تصویر می کشد، که نشان می دهد اگرچه فرانسه در نبرد الجزایر پیروز شد، اما در جنگ الجزایر شکست خورد.

تاکتیک های شورش چریکی FLN و ضد شورش فرانسه و حوادث زشت تر جنگ به تصویر کشیده شده است. هر دو استعمارگر و مستعمره مرتکب جنایات علیه غیرنظامیان می شوند. فرمانده FLN از طریق اعدام اجمالی جنایتکاران الجزایری و مظنونان همکاری فرانسوی. آنها مرتکب تروریسم می شوند، از جمله اقداماتی مانند بمب گذاری واقعی در کافه میلک بار، برای آزار و اذیت اروپایی ها. نیروهای امنیتی به قتل و خشونت بی رویه علیه مخالفان متوسل می شوند. چتربازهای فرانسوی بطور معمول از شکنجه، ارعاب و قتل استفاده می کنند.

دانلود زیرنویس فیلم نبرد الجزایر ۱۹۶۶ پونتکوروو و سولیناس چندین قهرمان داستان را در فیلمنامه خود خلق کردند که بر اساس شخصیت های تاریخی جنگ ساخته شده اند. داستان از دیدگاه علی لا پوینت (براهیم هاگیگ)، یک جنایتکار خرده پا که در زندان از نظر سیاسی رادیکال شده است، شروع و به پایان می رسد. او توسط الهادی جعفر، فرمانده FLN، با بازی سعدی یاصف، که از فرماندهان کهنه کار FLN بود، استخدام می شود.

سرهنگ ماتیو، فرمانده چترباز، شخصیت اصلی فرانسوی است. شخصیت های دیگر پسر پتیت عمر، یک جوجه تیغی خیابانی است که یک پیام رسان FLN است. لاربی بن مهدی، یکی از رهبران ارشد FLN که منطق سیاسی شورش را فراهم می کند. و جامیلا، زهرا و حسیبا، سه چریک زن شهری FLN که یک حمله تروریستی انجام می دهند. نبرد الجزایر همچنین شامل هزاران نفر دیگر از الجزایر است. پونتکوروو قصد داشت که آنها را به تصویر بکشد “Casbah-as-chorus”، که با شعار، زاری، و اثر فیزیکی ارتباط برقرار می کرد.

زیرنویس فیلم The Battle of Algiers 1966 - بلو سابتایتل

زیرنویس The Battle of Algiers 1966 با توجه به اختلافات ملی بر سر جنگ الجزایر، این فیلم جنجال سیاسی قابل توجهی در فرانسه ایجاد کرد و به مدت پنج سال در آنجا توقیف شد. مردم به بحث در مورد زمینه های جنگ و استعمار ادامه دادند و دوباره بر سر اینکه چگونه اینها در فیلم به تصویر کشیده شد، بحث کردند. این فیلم اولین فیلمی بود که در اختیار متروپل فرنچ قرار گرفت و مستقیماً با امپریالیسم فرانسه مقابله کرد. کارگردان از سوی افراد راست افراطی که با دیدگاه نظامی فرانسه موافق بودند تهدید به مرگ شد.

زیرنویس فیلم نبرد الجزایر ۱۹۶۶ پونتکوروو گفت: “الجزایری ها هیچ مانعی بر سر راه ما قرار ندادند، زیرا می دانستند که من یک فیلم کم و بیش عینی در مورد این موضوع می سازم. مقامات فرانسوی که روی موضوع الجزایر بسیار حساس بودند، فیلم را به مدت سه ماه توقیف کردند. ” به دلیل تهدیدهای مکرر گروه های فاشیست به خشونت، دولت نمایش فیلم را به مدت چهار سال ممنوع کرد، اگرچه پونتکوروو معتقد بود که فیلمی از نظر سیاسی بی طرف ساخته است.

زیرنویس The Battle of Algiers 1966 - بلو سابتایتل

زیرنویس نبرد الجزایر ۱۹۶۶ انتشار نبرد الجزیره همزمان با دوره استعمار زدایی و جنگ های آزادیبخش ملی و همچنین موج فزاینده رادیکالیسم چپ در کشورهای غربی بود که در آن اقلیت بزرگی به مبارزه مسلحانه علاقه نشان دادند. از اواخر دهه ۱۹۶۰، نبرد الجزیره به دلیل الهام بخشیدن به خشونت سیاسی شهرت یافت. به‌ویژه، تاکتیک‌های جنگ چریکی شهری و تروریسم در فیلم ظاهراً توسط پلنگ‌های سیاه، ارتش جمهوری‌خواه موقت ایرلند، سازمان آزادی‌بخش فلسطین و جبهه آزادی‌بخش جامو کشمیر کپی‌برداری شده است. نبرد الجزیره ظاهراً فیلم مورد علاقه آندریاس بادر بود.

برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.